The new jiangsdanton, the replica watches uk home of the wrist watch exhibition at Geneva, is a replica watches perfect round, aesthetic essence and swiss replica watches harmonious ratio. Inspired by the style created by jiang in the swiss replica watches 1950s, the Patrimony series is a model of minimalism.

گزارش برگزاری دوره تخصصی آموزش داوری های نفت و گاز


  • نوشته شده در : 1398/06/03
  • تعداد بازدید : 1208


روز چهارشنبه سی ام مرداد ماه، نخستین دوره تخصصی آموزش داوری در سال 1398 تحت عنوان " داوری های نفت و گاز" با استقبال وسیع علاقمندان برگزار شد.


روز چهارشنبه سی ام مرداد ماه، نخستین دوره تخصصی آموزش داوری در سال 1398 تحت عنوان " داوری‌های نفت و گاز" با استقبال وسیع علاقمندان برگزار شد. در این دوره، جمعی از دانشجویان حقوق و وکلای دادگستری شرکت نمودند. آقای دکتر مجتبی اصغریان (عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه خوارزمی) مطالبی را در خصوص روش‌های حل و فصل اختلافات در قراردادهای نفت و گاز، شرط داوری چند لایه، شرط قانون حاکم بر قراردادهای نفتی و آثار آن و نیز موضوعات مربوط به نقض حقوق سرمایه گذاران خارجی، داوری‌های مبتنی بر قرارداد نفتی و داوری‌های مبتنی بر BIT، روش‌های جبران در داوری‌های نفتی و نیز داوری در برخی حوزه‌های خاص نظیر داوری‌های پیمانکاری و داوری اختلافات ناشی از ساخت نفتکش‌ها و داوری‌های مربوط به بازنگری قیمت گاز، مطالبی را به تفصیل برای حاضرین در این دوره آموزشی بیان کردند. در بخش دوم این دوره آموزشی، دکتر محسن محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران مطالبی را در خصوص مدیریت ادعا ، منشا و سبب ادعا و مدیریت ادله و نیز نقش رویه داوری در قراردادهای نفتی ارائه نمودند. وی تاریخچه برخی آراء داوری برجسته در حوزه قراردادهای نفتی را توضیح داد و اهمیت آنها در داوری‌های نفتی را بحث نمود. ایشان در مورد "حقوق نفت" (Lex Petrolea) نیز توضیحات مبسوطی ارائه کردند و توضیح دادند که بخش مهمی از آنچه حقوق و رویه نفت نامیده می‌شود در رویه داوری‌های نفتی از دهه 1950 به بعد و رویه کشورها تولید شده است. اما آنچه "لکس پترولیا" نامیده می‌شود (اصول حقوقی مورد عمل در قراردادهای نفتی) یک رشته حقوقی بسیار جدید است و منابع و مبانی آن نیز به درستی مشخص نیست. اما تردید نیست که قراردادهای نفتی و نیز داوری‌های مربوط به قراردادهای نفتی، ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که آن را از سایر رشته‌های حقوقی جدا می‌کند، اما مشکل می‌توان گفت یک رشته حقوقی مستقل است. در پایان این دوره آموزشی گواهی حضور شرکت کنندگان در دوره صادر و به ایشان تسلیم شد.

دیدگاه های کاربران

پريسا توحيدي نژاد

1398/09/12
با سلام و احترام حضور محترم رياست برگزاري دوره هاي آموزشي داوري توقيرا خاطر شريف را تصديع ميدهد: از آنجاييكه براي آموزش داوري در كشور ما ايران دوره هاي تخصصي معتبر برگزار نميگردد لذا اين امر خطير را بر عهده نهادي جز اتاق داوري ايران نميشود گمارد، و اينجانب احدي از علاقمندان در اين عرصه و نيز قطره اي از جامعه حقوقدانان ،از آن مقام عالي خواستار برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي داوري مي باشد. با تجديد احترام پريسا توحيدي نژاد

ارسال دیدگاه:


نام :
ایمیل :
دیدگاه :
تصویر امنیتی :
Captcha