برگزاری دوره مقدماتی آموزش داوری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان

  • نوشته شده در : 1397/06/24
  • 0 دیدگاه
  • تعداد بازدید : 1134

به همت دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق بازرگانی لرستان، دوره مقدماتی آموزش داوری1 با حضور جمعی از دانشجویان و علاقمندان به حقوق داوری، روز پنجشنبه بیست و دوم شهریور ماه 1397 در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان ( خرم آباد) برگزار گردید.

برگزاری دوره مقدماتی آموزش داوری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان

به همت دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق بازرگانی لرستان، دوره مقدماتی آموزش داوری1 با حضور جمعی از دانشجویان و علاقمندان به حقوق داوری، روز پنجشنبه بیست و دوم شهریور ماه 1397 در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان ( خرم آباد) برگزار گردید. در این دوره آموزشی 50 نفر شرکت داشتند و جناب آقای دکتر یدا.. عسگری ( داور مرکز داوری اتاق ایران، وکیل دادگستری و عضو هیات علمی دانشگاه) به عنوان مدرس دوره، ضمن اشاره به تصویب قواعد میانجیگری در مرکز داوری اتاق ایران، مطالبی را در خصوص شیوه‌های جایگزین حل اختلاف، و تفاوت این شیوه‌ها با داوری ارائه نمودند. مدرس این دوره آموزشی در ادامه اظهار داشت داوری مهمترین و تنها شیوه حل و فصل اختلاف است که در آن، تصمیم داور برای طرفین اختلاف قطعی و الزام آور است و از حمایت دادگاه و قدرت اجرایی نیز برخوردار است. داوری مبتنی بر توافق و رضایت طرفین اختلاف است و روش خصوصی و جایگزین دادگاه است. ایشان در ادامه مباحث انواع داوری و ارکان آن، موافقت نامه داوری و انواع آن و نیز شرایط داور را به طور مبسوط توضیح و ارائه نمودند و در پایان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

  در پایان این دوره آموزشی، جناب آقای محمدرضا چگنی مسئول دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق بازرگانی لرستان از شرکت کنندگان و نیز استاد و مدرس دوره جناب آقای دکتر عسگری تشکر نموند و اظهار امیدواری کردند دوره مقدماتی آموزش داوری 2 در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار خواهد شد.