سمینار اتاق بازرگانی بین المللی در خصوص حل و فصل آنلاين اختلافات

  • نوشته شده در : 1397/03/27
  • 0 دیدگاه
  • تعداد بازدید : 2154

به مناسبت سالگرد برگزاری هفدهمین سمینار “ دسترسی برابر به اطلاعات و حل و فصل آنلاین اختلافات” Equal Access to Information & Justice Online Dispute Resolution (ODR)2017 که بهار گذشته در شهر پاریس فرانسه برگزار گردید، اتاق بازرگانی تصاویر و اسناد این سمینار را در کتابخانه الکترونیکی خود به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داده است.

اتاق بازرگانی بین المللی( ICC)  دارای یک کتابخانه اینترنتی شامل اطلاعات حقوقی، بانکی و تجاری متنوع می‌باشد.

 

از جمله اطلاعات موجود در بخش حقوقی این کتابخانه می‌توان به مقالات، آراء داوری، گزارش‌های کمیسیون‌های مختلف و کتابچه‌های منتشر شده در اتاق بازرگانی بین المللی اشاره کرد. دسترسی به اکثر این اطلاعات تنها با نام نویسی در وبسایت امکان پذیر است.

 

    به مناسبت سالگرد برگزاری هفدهمین سمینار دسترسی برابر به اطلاعات و حل و فصل آنلاین اختلافات Equal Access to Information & Justice Online Dispute Resolution (ODR)2017  که بهار گذشته در شهر پاریس فرانسه برگزار گردید، اتاق بازرگانی تصاویر و اسناد این سمینار را در کتابخانه الکترونیکی خود به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داده است.

 

    حل و فصل آنلاین اختلافات یکی از مسائل حقوقی نوین است که در سال‌های اخیر مورد توجه حقوقدانان قرار گرفته و پیشرفت هایی نیز داشته است.

    زیر ساخت‌های حل و فصل آنلاین اختلافات، تقریبا دو دهه پیش با قابلیت پردازش طیف وسیع و متنوعی از دعاوی ارائه شد. از آن زمان، این روش به طور چشمگیری افزایش یافته است و سالانه به میلیون‌ها اختلاف از طریق این سیستم رسیدگی می‌شود.

 

   سخنرانان این سمینار دو روزه از نقاط مختلف جهان از جمله فرانسه، انگلستان، آمریکا، بلژیک، چین و غیره بودند.

    علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این نشانی الکترونیکی، در قسمت بالای صفحه اطلاعات روزهای اول و دوم، موضوع سخنرانی‌ها و مشخصات سخنرانان را مشاهده نمایند.