The new jiangsdanton, the replica watches uk home of the wrist watch exhibition at Geneva, is a replica watches perfect round, aesthetic essence and swiss replica watches harmonious ratio. Inspired by the style created by jiang in the swiss replica watches 1950s, the Patrimony series is a model of minimalism.

دستور العمل نحوه تشکيل و اداره دفاتر مرکز داوري اتاق ايران


  • نوشته شده در : 1396/07/04
  • تعداد بازدید : 872


در اجرای تبصره ماده 2 و بند 11 ماده 18 آئین‌نامه تشکیلات مرکز داوری اتاق ایران (مصوب 1384/6/22هیئت نمایندگان اتاق ایران) به منظور تعیین وظایف و اختیارات دفاتر مرکز داوری در اتاق‌های بازرگانی شهرستان و گسترش خدمات مرکز داوری و ارتقاء جایگاه و همچنین تسهیل مراجعه به مرکز داوری، دستورالعمل نحوه تشکیل و اداره دفاتر مرکز داوری اتاق ایران در جلسه هیئت مدیره مرکز، در تاریخ 1396/5/22تصویب و اجرائی شد.


به موجب اساسنامه مرکز داوری اتاق ایران که در بهمن 1380 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، مرکز داوری تنها نهاد داوری است که با اراده مستقیم قانونگذار تاسیس شده است. مقر مرکز در تهران و در اتاق بازرگانی ایران است، لکن با توجه به استقبال کم نظیر فعالین اقتصادی و تجار از نهاد داوری و به جهت سهولت دسترسی تجار و فعالین اقتصادی در شهرستانها، مرکز داوری اقدام به راه اندازی دفاتر خود در اتاق‌های بازرگانی شهرستان‌ها نموده و بخشی از وظایف و اختیارات مرکز در تهران، به آن‌ها واگذار کرده است. هر دفتر، دارای یک نفر رئیس می‌باشد که با نظر رئیس اتاق بازرگانی مربوطه، تایید مرکز داوری در تهران، از میان حقوقدانان برجسته منطقه و آشنا به مسایل تجاری روز انتخاب و منصوب می‌شود.


در جهت یکسان سازی نحوه ارائه خدمات داوری به متقاضیان در سطح کشور و نیز برای حسن تعامل بین مرکز داوری   و دفاتر آن در اتاق‌های شهرستانها، مرکز داوری اتاق ایران دستورالعملی را تدوین و پس از تصویب هیئت مدیره مرکز، ابلاغ کرده است. این دستور العمل با کمک و مشورت روسای دفاتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق شهرستانها تهیه شده و پس از کسب نظر از روسای اتاق‌های بازرگانی و با عنایت به مسایل و مشکلات عملی دفاتر، تکمیل شده است. اجرای این دستورالعمل، رعایت قانون و مقررات مرکز داوری اتاق ایران در دفاتر مرکز داوری در اتاق‌های بازرگانی شهرستانها را تضمین می‌کند و موجب هماهنگی در رویه‌ها می‌شود.


طبق این دستورالعمل رئیس دفتر مرکز داوری در اتاق شهرستانها، توسط رئیس اتاق مربوطه انتخاب و پس از تأیید دبیرکل مرکز داوری در تهران، منصوب می‌شود. به علاوه، بخشی از درآمدهای حاصل از داوری در اتاقهای شهرستانها متعلق به اتاق بازرگانی محل می‌باشد.


این دستورالعمل در 4 فصل (تعاریف – تشکیل دفتر – فرآیند رسیدگی – سایر مقررات) و 49 ماده تدوین و پس از تصویب در جلسه 22 مرداد 1396 هیئت مدیره مرکز داوری اتاق ایران، جهت اجرا به کلیه اتاق‌های بازرگانی شهرستانها ابلاغ شده است.

 

دیدگاه های کاربران

فاطمه سام دلیری

1397/06/10
نحوه ی دستیابی به متن دستورالعمل را هم ذکر بفرمایید.

ارسال دیدگاه:


نام :
ایمیل :
دیدگاه :
تصویر امنیتی :
Captcha