The new jiangsdanton, the replica watches uk home of the wrist watch exhibition at Geneva, is a replica watches perfect round, aesthetic essence and swiss replica watches harmonious ratio. Inspired by the style created by jiang in the swiss replica watches 1950s, the Patrimony series is a model of minimalism.

پنجمین نشست روسای دفاتر مرکز داوری اتاق ایران – ارومیه – 9 شهریور 1396


  • نوشته شده در : 1396/06/19
  • تعداد بازدید : 670


پنجمین نشست روسای دفاتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق های شهرستانها روز پنجشنبه (96/6/9) به میزبانی اتاق بازرگانی ارومیه در محل این اتاق برگزار گردید.


در این جلسه آقایان انتظار (رئیس اتاق بازرگانی ارومیه)، دکتر محسن محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران، دکتر حمیدرضا اصلانی (قائم مقام)، دکتر محمدرضا محمدی (مدیر حقوقی)، حسن صفادوست (مدیر اجرایی و هماهنگی)، جناب آقای علیزاده (معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی) و روسای دفاتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق شهرستانها حضور داشتند.

در ابتدای جلسه جناب آقای بهزاد خوئی، رئیس دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق ارومیه ضمن خیر مقدم به مدعوین گزارشی از عملکرد دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق ارومیه ارائه نمودند و اظهار داشتند با تشکیل کمیته مشترک بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی و دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق ارومیه، اقدامات مثبت و ارزنده ای در راستای ترویج داوری در سطح استان صورت پذیرفته است.

جناب آقای حسن انتظار، رئیس اتاق بازرگانی ارومیه نیز در ادامه با خیر مقدم به میهمانان به ظرفیت‌های بزرگ مرکز داوری اتاق ایران و دفاتر آن برای کمک به فعالین اقتصادی اشاره کردند و گفتند تلاش خود را برای طرح موضوع در شورای روسای اتاق‌های بازرگانی کشور و ایجاد هماهنگی و حمایت روسای اتاق‌های بازرگانی از دفاتر مرکز داوری به کار خواهند بست. در همین راستا مقرر شد دبیر کل مرکز داوری اتاق ایران در اولین جلسه شورای روسای اتاق‌ها حضور یافته و در خصوص دستورالعمل نحوه تشکیل و اداره دفاتر مرکز داوری و همچنین تعریف نوع روابط اداری و کاری روسای دفاتر با اتاق مربوطه صحبت نمایند.

جناب آقای علیزاده با اشاره به رشد 15 درصدی پرونده‌های حقوقی در 5 ماهه ابتدای سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل گفتند با استفاده از ظرفیت‌های مرکز داوری اتاق ایران، می‌توان جلو رشد فزاینده پرونده‌ها را در دستگاه قضا گرفت. ایشان با اشاره به لایحه جامع داوری گفتند اگر این لایحه به قانون تبدیل شود بسیاری از مشکلات در حوزه داوری بویژه رشد قارچ گونه موسسات داوری مرتفع خواهد شد.

در ادامه هریک از روسای دفاتر گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته در استان خود ارائه نمودند و تجربیات خود در نحوه تعامل با مسئولین دادگستری‌های محل در حوزه ترویج اسلوب صحیح داوری و همچنین پیشگیری از آسیب‌های احتمالی در این خصوص را توضیح دادند.

 

موضوع نحوه ارائه خدمات مرکز داوری به اعضای اتاق‌های مشترک نیز مطرح و مقرر گردید کارگروهی متشکل از روسای دفاتر مرکز داوری در اصفهان، ارومیه، تبریز، خرمشهر، همدان و آقایان محمدی و صفادوست تشکیل و راهکارهای افزایش تعاملات را بررسی و در جلسه آتی مطرح نمایند.

در انتها جناب آقای دکتر محسن محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران با جمع بندی مطالب مطرح شده گفتند هدف از تشکیل مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران حل و فصل اختلافات تجاری و بازرگانی فعالین اقتصادی در سطح داخلی و بین المللی به شکل سریع، ارزان و تخصصی است. ایشان گفتند همه می‌دانیم که رشد قارچ گونه موسسات داوری مشکلاتی را ایجاد کرده است. البته داوری، در انحصار مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران نیست لیکن مرکز داوری استانداردهای حرفه ای و دقیقی را برای ارائه خدمات تعریف کرده و اجرا می‌کند و همین امر باعث شده است که انجام داوری با کیفیت حرفه ای و بالا در انحصار این مرکز باشد. ایشان در ادامه گفتند مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران برای کاهش تعداد پرونده‌های قوه قضائیه و یا پیشگیری از آسیب‌های داوری تشکیل نشده است اما همانند دایه ای دلسوز و برای جلوگیری از تخریب وجهه داوری، همواره دلسوزانه توجهات لازم را به نهادهای داوری داشته است. بنابر این دفاتر مرکز در شهرستانها باید سعی کنند ضمن حفظ استانداردهای حرفه ای و حقوقی داوری، با معاونت پیشگیری از جرم در محل، ارتباط سازنده و تعامل داشته باشد. خصوصاً دفاتر باید سعی کنند با دادگستری محل ارتباط مفید و مستمر داشته باشند.

ایشان به ادامه تعامل با دادگستری‌های محلی تاکید نمودند و گفتند روسای دفاتر وظیفه دارند جلساتی را با انجمن‌ها و اتحادیه‌های فعالین اقتصادی ترتیب دهند و ایشان را از خدمات مرکز داوری آگاه سازند و نتیجه اقدامات شاخص خود را در قالب خبرنامه یا بولتن به اطلاع عموم برسانند.

برچسب های خبر

دیدگاه های کاربران

دیدگاهی برای این خبر ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه:


نام :
ایمیل :
دیدگاه :
تصویر امنیتی :
Captcha