The new jiangsdanton, the replica watches uk home of the wrist watch exhibition at Geneva, is a replica watches perfect round, aesthetic essence and swiss replica watches harmonious ratio. Inspired by the style created by jiang in the swiss replica watches 1950s, the Patrimony series is a model of minimalism.

انتخاب اعضای جدید دیوان بین المللی داوری در اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)


  • نوشته شده در : 1396/03/28
  • تعداد بازدید : 1130


دیوان داوری اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC court of arbitration) چهل و یک عضو جدید از سی و هشت کشور شامل بسیاری از حوزه‌های قضایی که ICC به دنبال ایجاد کمیته‌های ملی در آن است (ارمنستان، آذربایجان، مجارستان، قزاقستان، مغولستان، میانمار و ویتنام) را اعلام کرد.


اعضای اصلی و علی‌البدل دیوان بین المللی داوری ICC با توجه به اصولی مانند تفاوت نسل‌ها، جنسیت و تنوع جغرافیایی انتخاب و منصوب شد و شامل ۹ عضو جدید از آفریقا، ۹ عضو از اروپای مرکزی و شرقی، ۷ عضو از جنوب شرق آسیا و هفت عضو از آمریکای لاتین است.

زنان نیز حدود یک چهارم از اعضای جدید دیوان را تشکیل می‌دهند.

الکسیس مور، رئیس دیوان بین المللی داوری ICC  در این خصوص گفت: "‌تنوع اعضای جدید دیوان داوری نشانه ای است از تعهد دیوان برای اینکه اقدامات دیوان شامل طیف گسترده‌ای از تخصص و تجربه موجود در شبکه جهانی، باشد. انتخابات اعضا جدید دیوان بین المللی داوریICC   در اجلاس شورای جهانی ICC که در نایروبی (کنیا) برگزار شده بود، انجام شد.

اعضای اصلی و علی البدل دیوان داوری‌ ICC  از بین حقوقدانان شناخته شده و برجسته کشورها که در زمینه داوری بین المللی دارای تخصص باشند، توسط شورای جهانی ICC  (به پیشنهاد کمیته یا گروه ملی ICC) و یا بر اساس اختیارات رئیس دیوان داوری انتخاب و منصوب می‌شوند. همچنین اعضای علی‌البدل توسط شورای جهانی می‌تواند با پیشنهاد رئیس دیوان داوری ICC انتخاب شوند. طبق اساسنامه جدیدICC   (اکتبر ۲۰۱۶) به منظور تقویت حضور جهانی دیوان، امکان انتخاب اعضای دیوان داوری در حوزه‌های قضایی که کمیته‌ یا گروه‌های ملی ICC حضور ندارد، نیز پیش بینی شده است.

دیوان بین المللی داوری ICC  در حال حاضر 166 نفر عضو (اصلی و علی البدل) از کشورهای جهان و از نظام‌های حقوقی مختلف دارد. مهم‌ترین کار این دیوان، علاوه بر بحث و بررسی برای ارتقاء و گسترش داوری بین المللی، رسیدگی به جرح داوران و نیز بررسی پیش نویس رأی داوری قبل از امضاء می‌باشد. این ساز و کارها، از جمله ویژگی‌های خاص داوری ICC  است و آن را به نظام داوری پیشتاز در عرصه بین المللی تبدیل کرده است.

از ایران، آقای دکتر محسن محبی به عنوان حقوقدان برجسته و متخصص ایرانی در زمینه حقوق بین الملل و داوری به عنوان عضو اصلی دیوان بار دیگر انتخاب شده است. وی قاضی عضو دیوان دائمی داوری لاهه  (PCA) نیز می‌باشد. ضمناً آقای شهرام شمس بر اساس پیشنهاد رئیس دیوان به عنوان عضو علی البدل دیوان داوری ICC انتخاب و منصوب شده است.

مشاهده لیست کامل اعضا

دیدگاه های کاربران

دیدگاهی برای این خبر ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه:


نام :
ایمیل :
دیدگاه :
تصویر امنیتی :
Captcha