The new jiangsdanton, the replica watches uk home of the wrist watch exhibition at Geneva, is a replica watches perfect round, aesthetic essence and swiss replica watches harmonious ratio. Inspired by the style created by jiang in the swiss replica watches 1950s, the Patrimony series is a model of minimalism.

مرکز داوری اتاق بازرگانی قم افتتاح شد


  • نوشته شده در : 1395/12/22
  • تعداد بازدید : 575


دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران در قم با حضور دبیرکل مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران و دیگر مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.


مراسم افتتاح دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق قم روز پنج شنبه مورخ 19/12/95 با حضور  دکتر محسن محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران، حمیدرضا اصلانی قائم‌مقام وی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حمزه خلیلی رئیس‌کل دادگستری استان قم، امیری اصفهانی قائم مقام معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و دیگر مسئولان استانی در اتاق بازرگانی قم برگزار گردید.

در این مراسم دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران اظهار داشت: توصیه دولت برای رفع اختلافات تجاری و بازرگانی، رجوع به مرکز داوری اتاق ایران است که این ازجمله مهم‌ترین امتیازات این مرکز است.

محسن محبی با برشمردن برخی از امتیازات مرکز داوری افزود: مرکز داوری اتاق بازرگانی مبتنی بر قانون است و از پشتیبانی قانونی برخوردار است این در حالی است که نهادهایی مشابه دیگری که با این کسوت مشغول فعالیت هستند از چنین امتیازی برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: از آنجا که در داوری سازمانی، میزان حق‌الزحمه داور بر عهده سازمان مربوطه است و راه و مسیر پیگیری کاملاً مشخص است، امکان بروز بعضی مشکلات  که در دیگر نهادهای داوری به وجود می‌آید منتفی می‌شود.

قائم‌مقام دبیر کل اتاق بازرگانی ایران نیز گفت: دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق بازرگانی قم به دلیل ارتباط تنگاتنگ و نزدیک به حوزه‌های فقهی و بیوت مراجع از اهمیت ویژه‌ای در کشور برخوردار است.

حمیدرضا اصلانی با بیان اینکه متأسفانه امروز شاهد این هستیم که داوری سازمانی به سمتی می‌رود که با رویکردهای ابتدایی داوری متعارض است افزود: اگر اصل در داوری توافق طرفین است هر گونه تحمیل بر آن خلاف است چیزی که در روزهای گذشته نمونه آن را در استان مرکزی شاهد بودیم.

اصلانی به اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی در ترویج داوری اتاق بازرگانی اشاره کرد و گفت: برای اینکه داوری بتواند جایگاه واقعی خودش را در بین مردم پیدا کند باید کار فرهنگی کرد و گرنه با یک  ابلاغیه چیزی عوض نمی‌شود.

قائم‌مقام دبیرکل مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران افزود: در انتخاب داوران، فرایند داوری و صدور حکم به‌شدت وسواس داریم که به آن افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه قم در رتبه پانزدهم بازرگانی کشور قرار دارد گفت:در عرصه داوری تخصصی و نظام مند رقیب می‌طلبیم و طرفدار انحصار نیستیم ولی با رشد قارچ گونه نهادهای داوری از پایه مشکل‌داریم.

برچسب های خبر

دیدگاه های کاربران

دیدگاهی برای این خبر ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه:


نام :
ایمیل :
دیدگاه :
تصویر امنیتی :
Captcha